FirstBank Jobs

Job Information

Schlumberger WELDER in Ploiesti, Romania

65549BR

Job Title:

WELDER

Job Discipline:

Technology

PSA/Division:

SFP

Job Summary:

SLB caută inovatori care să modeleze viitorul energiei. Dacă împărtășiți pasiunea noastră pentru descoperire, vă vom oferi platforma pentru a o transforma într-un impact real. Dacă vrei să descoperi ce poți face în continuare, atunci acesta este locul potrivit pentru tine

RESPONSABILITATILE POSTULUI:

Asigurați funcționarea sigură și eficientă a echipamentelor de sudare în conformitate cu specificațiile și procedurile companiei.

Acționați în mod proactiv pentru realizarea planurilor de producție de producție pentru a îndeplini obiectivele companiei și cerințele clientului.

Realizați produse conform tehnologiei prescrise din preîncălzire, placare și tratament termic;

Respectați sarcinile primite de la supervizor;

Pregateste si verifica echipamentele de sudura;

Prinde șine în dispozitivele de fixare la sudare;

Controlează vizual toate suprafețele care urmează să fie sudate (placare) de orice defecte;

Respectați instrucțiunile de lucru pentru preîncălzire și sudare;

Utilizați termometre de contact pentru a verifica temperatura de preîncălzire și între straturi;

Utilizați dispozitivele de măsurare pentru verificarea grosimii stratului depus prin sudare;

Asigura trasabilitatea prin completarea foii de sudura.

Anunțați imediat liderul echipei sau supervizorul de producție atunci când identificați probleme tehnice în funcționarea/funcționarea echipamentelor;

Încărcați și manipulați componentele într-un mod sigur utilizând echipamentul adecvat de ridicare/transport;

Asigurați-vă că toate produsele executate în procesul de fabricație îndeplinesc cerințele de calitate și specificațiile tehnice;

Participa la ședința zilnică de deschidere a schimbului de lucru;

Verificați starea sculelor și dispozitivelor de fixare, asigurați-vă pregătirea pentru următoarea lucrare și executați curățarea corespunzătoare înainte de a le depozita în locația proiectată;

Menține în bune condiții de lucru echipamentul tehnic unde este destinat să lucreze precum și uneltele, instalațiile și toate celelalte echipamente uzate;

AutoReqId:

65549BR

Minimum Job Qualifications:

OFERIM:

  • Lucrați într-o companie cu o atmosferă prietenoasă care permite schimbul gratuit de experiență și munca în echipă excelentă;

  • 24 de zile de concediu si suplimentar de la 1-7 zile in functie de vechimea in Companie;

  • Tichete de masă;

  • Asigurare medicala;

  • Prime de Paște și Crăciun;

  • Compensație motivantă;

  • Mediu de lucru prietenos, care oferă stabilitate și oportunitatea de dezvoltare a carierei;

Division:

PRS - SFP (Surface Production Systems)

City:

Ploiesti

State/Region/Province:

Prahova

Country:

Romania

Employment Status:

REGULAR

Title for Posting:

Welding operator

Disclaimer:

SLB is an equal employment opportunity employer. Qualified applicants are considered without regard to race, color, religion, sex, sexual orientation, gender identity, national origin, age, disability, status as a protected veteran or other characteristics protected by law.

DirectEmployers